Su Altında Bulunmus En Değisik 10 Sey
Su Altında Bulunmuş En Değişik 10 Şey10- 2000 Yıllık iskelet
Antik çağ ait bulunan ilk gemi batığı olarak bilinen ünlü Antikythera enkazında 100 yıldır devam eden kazı çalışmalarında 2000 yıllık bir iskelet bulundu iskeletten elde edilecek DNA örnekleri sayesinde, tarihte arkeologlar tarafından incelenen bu  batığa dair yeni ve kaliteli bilgiler elde edileceği söyleniyor.

9- Apollo 11'in parçaları 

Mart 2013 yılında Amazon şirketi'nin SEO su jeff bezos çılgınca birşey yapmaya karar verdi ve Apollo 11'in denizin altındaki motorlarını geri almanın zamanı'nın geldiğini söyledi Apollo 11'in parçaları 1969 dan beri okyanusta bekliyordu çıkarılan motor parçaları kansas cosmosphere & space center sergilanmek üzere tamir edildi.


8- Khambhat Kenti

Hindistan kıyılarında denize 36 metre derinliğinde bulunan batık şehir 2001 yılında yanlışlıkla keşif edildi kentin içinde bulunan tabak çanak ve insan kalıntılarına bakacak olursak Khambhat kenti tam 9500 yaşında 


7- Zümrütler

Key West te bir adam 2011 de bar da bir arkadaşından bir hazine haritası alır hazine avcısı ve dalışçı olan adam milyonlarca dolarlar değerindeki servetleri bulmak için Florida sahillerinden birinde uzun uğraşlar sonucu buldu zümrütlerin nereden geldiği hakkında tam olarak bir bilgi yok ama ancak bu keşif federal araştırmacıların gözünden kaçmadı ve zümrütlerden kendisine ödenecek pay olan yani 80 pound yami 96.000 Euro değerindeki parayı bile almakta zorlandı.


6- Hitler Döneminden kalma kayıp gümüşler

Atlantik Okyanusuda 36 Milyon dolar değerinde 61 ton gümüş bulundu 1941 yılında naziler tarafından vurulan İngiliz gemisi atıklarından çıkan bu gümüşler tek bölgede bulunmuş en fazla hazine dünya rekoruna sahip oldu. 2012 yazında Tampa Florida deniz araştırmacıları totalde 240 tonu bulan batık gümüşlerinin %20 sini kurtarmayı başardıklarını söyledi  
5- Denizin diplerinde hazine 
Amerika florida açıklarında hazine arayan bir aile meşhur bir gemi batığında 1 milyon dolar değerinde altın buldu 3 asır önce batan bu gemide bulunan hazinenin 51 altın sikkeden ve 12 metre uzunluğundaki altın bir zincirden oluştuğu belirtildi.

4- TITAN FÜZESİ SILOSU 
Girişindeki yosun kaplı ve dikkat yüksek voltaj yazan tabela bile insanı soğuk savaş dönemine göndermeye yetiyor 33 metre derinliğindeki bu füze silosu her taraftan sarkan kablolar yer döşemeleri ve içerisinde görülen o döneme ait işaretler sayesinde ürkütücü bir zaman makinesini andırıyor adeta içerisinde yaşanılabilecek en büyük sorun el fenerinin arızalanması bu nedenler her dalgıç 2-3 fenerle dalıyor.

3- Baltık Anomalısı

Bilinmezliğini hala koruyan ve kimilerine göre buzul çağı öncesi eserler kimilerine göre ise nazilerin kayıp bir antik deniz altı cihazı tuhaf bir şekilde dalgıçların elektrikli cihazları bu cismin 200 metre yakınındayken çalışmayı durdurmakta ve bu cismin çok yakınından çok güçlü radyo sinyalleri gelmekte.


2- Silah 

Bir dalgıç suyun dibinde bir tabancaya rastlıyor suyun dibine atılmış tabancayı bulan dalgıç şaşkınlığını dile getiriyor.


1- Garip kutu 


Hazine bulma umudu ile dalış yapan genç keşif yapmaya devam ederken suyun altında gizemli bir kutuya rastlıyor kutuyu merakla açan genç kutunun içini açınca şok oldu kutunun içinden çıkan poşette ölü bir insanı kül olmuş bir şekilde buldu 


bunlarenler.com


Su Altında Bulunmus En Değisik 10 Sey Su Altında Bulunmus En Değisik 10 Sey Reviewed by Bunlar Enler on Nisan 23, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.