Dünyadaki En İlginc 10 SporDünyadaki En İlginç 10 Sporları
1# Cep Telefonu Atma Sporu

Bu yıl yedincisi düzenlenen "Dünya Cep Telefonu Fırlatma Şampiyonası"na, farklı ülkelerden 100 kişi katıldı. Yarışmayı, eski model Nokia telefonunu 89 metre uzağa fırlatan Finlandiyalı Lassi Etelatalo, kazandı. Yarışma kurallarına göre yarışmacılar kendi telefonlarını kullanamıyor. Sadece organizatörlerin temin ettiği ağır modeller fırlatılıyor.


2# Extreme Ironing


Türkçe kaynaklarda ‘ileri ütücülük’ olarak geçen bu spor dalında yarışmacılar –daha doğrusu ütücüler- kendilerine oldukça uç bir yer seçip burada ütü yapıyor. Bugüne kadar yarışmacılar kendilerine suyun altı, dağın tepesi, bulutların üzeri gibi enteresan yerler seçmiş.


3# Satranç Boksu
Beyin gücü ve bilek gücünü birleştiren bu ilginç spor 6 raunt satranç ve 5 raunt olarak 11 raunttan oluşuyor.


4# Wife Carrying


Kuzey Amerika Eş Taşıma Şampiyonası’nda kazananlar; eşlerinin ağırlığı kadar bira, yine eşlerinin ağırlığının beş katı kadar nakit para ve Finlandiya’da gerçekleşen Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanıyor.


5# UnicycleTek tekerlekli bisiklet üzerinde hokey oynamak, yoga yapmak, yarışmak gibi istediğiniz aktiviteyi gerçekleştirebiliyorsunuz.


6# İncik Vurma


Shin Kicking olarak bilinen bu oyun Finlandiya'da bir şaka olarak başlamış olmasına rağmen ABD'de bir spora dönüşmüş durumda. Katılımcılar incik kemiklerine bir koruma sararak bunu talaş ve samanla dolduruyor sonrada birbirlerini hırpalamaya girişiyorlar.7# Toe Wrestling1976 yılında ilk kez İngilizler tarafından ortaya çıkan ayak parmağı güreşinde kurallar oldukça basit: Ayak baş parmaklarını birbirlerine kenetleyerek rakibinin parmağını yere indirmek.8#  Zorbing

10 yılık bir geçmişi olan bu sporda plastik bir topun içine girip bağlantılarla sabitlendikten sonra yamaçtan aşağı yuvarlanıyorsunuz.


9# Bataklık Dalışı


Herhangi bir bataklıkta, düz bir parkurda, gözlük ve şnorkel takan yüzücüler yarışıyorlar. Ancak klasik yüzme metotları yasak, sadece yunus gibi ayaklar kullanıp kıvrılarak yüzülmesine izin var.


10# Buzkaşi
Polo'nun Orta Asya versiyonu. Amaç başı kesik bir oğlağı at üzerinde taşıyarak, belli bir mesafeyi aşmak. Bu esnada atlıların birbirine kamçı ile vurması serbest.
Dünyadaki En İlginc 10 Spor Dünyadaki En İlginc 10 Spor Reviewed by Dux on Eylül 28, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.