Facebook'ta İç Çamaşırı Şeklinde Türk Bayrağı Paylaşan Adama..


Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden, Türk bayrağının fotomontaj tekniği kullanılarak iç çamaşırı gibi gösterildiği bir fotoğrafı altına yorum yazarak paylaşan kişiye, 'Devletin egemenlik alameti olan bayrağı alenen aşağılama' suçundan 3 yıl hapis cezası verildi.

Yapılan ihbar kapsamında gözaltına alınan Azun, 25 Mart 2018'de İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Azun hakkında, 'Devletin egemenlik alameti olan bayrağı alenen aşağılama' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Azun, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek, savunmasında, "Ben bunu internette gördüm. O şekilde paylaştım. Tepki amaçlı paylaştım. Bana ağır geldi. Benim bayrağımın her zaman göklerde dalgalanması lazım, o amaçla söyledim.

Mahkeme bu kapsamda, Azun'un Facebook'ta Türk bayrağının fotomontaj tekniği kullanılarak iç çamaşırı gibi gösterildiği bir fotoğrafı paylaşıp, altına yorum yazmak suretiyle 'Devletin egemenlik alameti olan bayrağı alenen aşağılama' suçunu işlediği kanaatine vararak, sanığa 3 yıl hapis cezası verdi

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201901251037291093-turk-bayragi-hakaret-hapis-cezasi/
Facebook'ta İç Çamaşırı Şeklinde Türk Bayrağı Paylaşan Adama.. Facebook'ta İç Çamaşırı Şeklinde Türk Bayrağı Paylaşan Adama.. Reviewed by Bunlar Enler on Ocak 25, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.